FOTOJA QË PO BËN XHIRON E BOTËS/ I famshëm dhe i pasur por dhëmbët… – AlpeGossip
FOTOJA QË PO BËN XHIRON E BOTËS/ I famshëm dhe i pasur por dhëmbët…

FOTOJA QË PO BËN XHIRON E BOTËS/ I famshëm dhe i pasur por dhëmbët…

Ai është një nga njerëzit më të famshëm në botë, një ikonë e modës. Por një foto e Karl Lagerfeld po bën xhiron e botës.

85-vjeçari u fotografua në Paris, i veshur si zakonisht me kostum të zi, dorashka të zeza dhe syze të errëta. Por kur hapi gojën për të qeshur, linte shumë për të dëshiruar.

Higjiena orale po bëhet gjithmonë e më e rëndësishme në botë. Dhëmbët e ikonës së modës duken shumë keq.

Gazeta Bild thotë se ka intervistuar një ekspert, që shprehet se kjo gjendje e dhëmbëve të Lagerfeld vjen për shkak të moshës, por edhe higjienës së dobët.

‘Nuk e kuptoj pse i ka lënë në atë gjendje. Atij i duhet një dentis i mirë,’ shprehet ai.

Me aq para se fiton Lagerfeld, e përballon një të tillë…