FOTOT NUDO/ Si yjet anashkalojnë censurën në rrjetet sociale – AlpeGossip
FOTOT NUDO/ Si yjet anashkalojnë censurën në rrjetet sociale

FOTOT NUDO/ Si yjet anashkalojnë censurën në rrjetet sociale

Nga Kim Kardashian tek Bella Hadid: truket e yjeve më të nxehta në internet.

Të postosh foton tuaj nudo? Në rrjetet sociale është e ndaluar, ndëshkimi: fshirje e fotos nga ata që kontrollojnë se politikat e publikimit respektohen. Megjithatë, ka yje, të cilat arrijnë të shmangin censurën. Si? Me strategji të ndryshme:

Për shembull, duke u fotografuar brenda një vaske e mbushur plot me shkumë, ose duke marrë një pozicion “X” frontal, me këmbë dhe krahë të kryqezuara për të mbuluar pjesët intime.

Ose në profil, duke rritur sinuositetin e trupit pa treguar asgjë që rregullorja e ndalon. Ndonjëherë të famshmet përdorin truket pas bërjes së fotove, si duke shtuar një lule ose smiley , pikërisht atje, për t’ju përmbajtur udhëzimeve, por në të njëjtën kohë të ndajnë një imazh që merr mijëra “like”,  që përndryshe do të ishte e ndaluar. Mjeshtrja më e madhe në këtë është padyshim Emily Ratajkoëski, e cila pavarësisht se ka një profil në social, plotë me nudo, censorët e Instagram duket se ende nuk e kanë vëne re…!!!

Dhe e njëjta mund të thuhet edhe për Kim Kardashian, e cila shpesh përdor mediat sociale për të publikuar foto nga fotografë profesionistë, si e fundit e realizuar nga David LaChapelle për të reklamuar një linjë të produkteve kozmetike. Shiko për të besuar!