GENA NUK PAGUAN TAKSAT/ Shteti i bën të papriturën (FOTO) – AlpeGossip
GENA NUK PAGUAN TAKSAT/ Shteti i bën të papriturën (FOTO)

GENA NUK PAGUAN TAKSAT/ Shteti i bën të papriturën (FOTO)

Këngëtari i njohur i hiteve “Sa lot kam derdhur”, “Një natë nëna” etj, Gena Lito, është një ndër artistët më të preferuar të publikut shqiptar.
Ai mban koncerte të shumta si në Shqipëri, edhe jashtë vendit, mirëpo së fundmi këngëtarit i është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe nuk mund të mbajë më koncerte atje.

Sipas gazetës “Metro”, këngëtari nuk i ka paguar tatimet për koncertet e mbajtura në Shba dhe për këtë arsye shteti ka marrë masa për Genën, duke mos i lejuar më hyrjen.