GJITHÇKA DUHET TË DINI/ Kryefjala e make up-it të syve këtë sezon janë NGJYRAT – AlpeGossip
GJITHÇKA DUHET TË DINI/ Kryefjala e make up-it të syve këtë sezon janë NGJYRAT

GJITHÇKA DUHET TË DINI/ Kryefjala e make up-it të syve këtë sezon janë NGJYRAT

Paletet me ngjyra për sytë janë sërish në modë!  Gjithçka ju duhet është mos keni frikë të eksperimentoni. Trendi i fundit i make up-it janë sytë e lyer me ngjyra të plota, që bien në sy dhe thërasin vëmendje.

Por cilat janë ngjyrat in të këtij sezoni? Hidhni një sy më poshtë!

1. E kuqja

Dhe e kemi fjalën për gjithë nuancat e së kuqes. Vetëm, kujdesuni që buzët të jenë të lyera pak.

2. E verdha

Syri do të duket më i madh dhe do t’ju shkëlqejnë edhe më!

3. Jeshile

Guxoni!

4. Blu

Ideale për në mbrëmje. Shtoni pak rimel dhe gati!

5. Lejla

A mund të lyhemi përgjithmonë me këtë nuancë?

6. Portokalli

I jep fytyrës një dritë dhe dukeni kaq e veçantë!