GRUAJA SHKON PËR TË DERDHUR MBETURINAT/ Një burrë e qëllon pa arsye me armë (VIDEO) – AlpeGossip
GRUAJA SHKON PËR TË DERDHUR MBETURINAT/ Një burrë e qëllon pa arsye me armë (VIDEO)

GRUAJA SHKON PËR TË DERDHUR MBETURINAT/ Një burrë e qëllon pa arsye me armë (VIDEO)

Një nënë holandeze u përpoq të shmangte një person që hapi zjarr ndaj saj krejt pa pritur në rrugë, teksa gruaja derdhi koshin e mbeturinave.

39-vjeçari sapo kishte përgatitur mëngjesin për vajzën e saj adoleshente dhe shkoi për të derdhu kazanin, kur e gjeti veten papritur nën sulmin e armatosur.

Pamjet e kamerave të sigurisë u publikuan këtë javë, ndërsa ngjarja ka ndodhur më 7 maj të këtij. Në video shihet vrasësi me një skafandër motori dhe një pistoletë silenciator.

Gruaja, e cila nuk është identifikuar, është goditur nga një plumb i vetëm në pjesën e krahut, duke i shkaktuar vetëm lëndime të lehta.

Vajza e saj ndihmoi për të parandaluar gjakderdhjen para se të dërgohej në spital.

Gruaja tha: ‘Vajza ime ka vepruar si një e rritur. Ajo vuri një leckë kundër gjakderdhjes dhe thirri menjëherë shërbimet e emergjencës dhe babain e saj”.

Zyrtarët nuk kanë zbuluar një motiv për vrasjen në tentativë, megjithëse thonë se kjo mund të lidhet me një varg të shtënave të lidhura me drogën në Eindhoven.