GURI MAGJIK/ Nuk do ta besoni se cilat janë vetitë e dhuratës që Dua Lipa mori për ditëlindje – AlpeGossip
GURI MAGJIK/ Nuk do ta besoni se cilat janë vetitë e dhuratës që Dua Lipa mori për ditëlindje

GURI MAGJIK/ Nuk do ta besoni se cilat janë vetitë e dhuratës që Dua Lipa mori për ditëlindje

Ditën e djeshme këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, festoi ditëlindjen dhe dhuratën më të veçantë e mori nga partneri i saj Anwar Hadid. Nëpërmjet një postimi në Instastory, Dua zbuloi se Anwar i kishte blerë një gurë të çmuar në nuancat e blusë.

Mirëpo, siç duket dhurata qenka më e rrallë nga sa menduan të gjithë. Guri në fjalë është një kristal i veçantë i cili quhet Larimar ose ndryshe Guri i Sefillas. AI është shumë i rrallë dhe mund të gjendet vetëm në një vend të botës, pikërisht në malet mbi Baoruco në Republikën Dominikane.

Guri i Sefillas është një gurë v.u.l.l.k.anik dhe thuhet se ka veti shëruese pasi kur ndriçon shëron në një mënyrë fizike, emocionale, mendore dhe shpirtërore.