HISTORI TRONDITËSE/ 95-vjeçari që u shpall i vdekur zgjohet gjatë funeralit – AlpeGossip
HISTORI TRONDITËSE/ 95-vjeçari që u shpall i vdekur zgjohet gjatë funeralit

HISTORI TRONDITËSE/ 95-vjeçari që u shpall i vdekur zgjohet gjatë funeralit

Një 95-vjeçar ka tronditur anëtarët e familjes kur është çuar nga arkivoli kur po zhvillohej funerali i tij.

Doktorët e e deklaruan të vdekur burrin e moshuar, por ai insiston se ka qenë duke fjetur gjumë.

Ngjarja e çuditshme ndodhi në qytetin Khetri Nagar të shtetit indian Rajasthan.

Mediat lokale raportuan se pensionisti ishte i sëmurë dhe familjarët që thirrën doktorin morën lajmin e hidhur se Budh Ram kishte ndërruar jetë.

Dajali i madh, Balu Ram, ka treguar se familja po kryente ritet e fundit me priftin kur ai nisi të dridhej nga uji i ftohtë që i hodhën. Ata e zhvendosën trupin e tij në një shtrat ku shfaqi shenja jete. Pensionisti thotë se vendosi të flinte pak pasi ndjente dhimbje në qafë dhe kishte nevojë të çlodhej