HOROSKOPI, 22 GUSHT/ Këto shenja duhet të punojnë me veten sepse diçka… – AlpeGossip
HOROSKOPI, 22 GUSHT/ Këto shenja duhet të punojnë me veten sepse diçka…

HOROSKOPI, 22 GUSHT/ Këto shenja duhet të punojnë me veten sepse diçka…

AlpeNews.al sjell për të gjithë lexuesit horoskopin ditor të së enjte datë 22 Gusht 2019, përshtatur nga “Daily Horoscope”.

Dashi

Mund të të duhet të kalosh nëpër shumë vështirësi për të përmbushur një mision të vogël. Ky mision nuk do të sjelli ndonjë shpërblim aq të madh në jetën tënde kështuqë të duhet ta konsiderosh dhe një herë nëse koha jote ja vlen që të merresh me këtë projekt.

Demi

Identiteti ynë përbëhet nga shumë elementë. Ne bëhemi kush jemi përmes familjeve tona, shoqërisë, shkollës etj. Ti , Dem, njihesh për  një personalitet shumë të fortë. Nëse tani je duke patur probleme në lidhje me çfarë të bësh për një çështje të rëndësishme, mos u kthe tek asnjë nga ato element që të ndihmuan të bëheshe ky që je. Besoji vetes tënde dhe këtij që je bërë.

Binjakët

Ndihesh sikur je penduar për një punë që ke marrë në dorë. Në fillim të dukej si diçka që ishtë shumë e përshtatshme për ty , por sa më shumëkohë që po kalon , aq më shumë po e kupton që kjo situatë është diçka jashtë mundësive të tua. Shumë shpejt do mund të gjesh një rrugë që do të të nxjerri nga kjo gjëndje. Do mnd t’ja kalosh këtë projekt dikujt tjetër ose do ti japësh fund vetë. Ji gati.

Gaforrja

Ndonjëherë kur përfshihemi në një debat, çështja është më shumë se kush do të fitojë debatin e jo sit ë gjejmë të vërtetën. Kjo është duke të ndodhur tani me dikë. Nuk duhet të shpërqëndroheni nga arsyeja kryesore pse ky debat nisi. Mos u zini të fitoni. Debatoni që të gjeni zgjidhjen e problemit.

Luani

Ndihesh sikur je nën presion për të përmbushur diçka dhe ai burim informacioni që ti po pret për të vazhduar nuk të ka ardhur akoma. Presioni për ta dorëzuar këtë punë në kohë ëstë i madh kështuqë ndoshta do të të duhet të fillosh me punën dhe pse nuk ke të gjitha informacionet që të duhen. Nëse ke pak besim do ta kuptosh që ajo për të cilën ke nevojë do të vijë shumë shpejt.

Virgjëresha

Je shqetësuar shumë për një ditë që do edhe shumë kohë të vijë, dhe kjo pot a heq përqëndrimin nga e tashmja. Ti je një njeri që bën shumë plane po ndonjëherë i çon gjërat në ekstrem. Nëse deri tani je përpjekur shumë që diçka në të ardhmen të shkojë mirë, atëherë është moment të pushosh dhe ti përqëndrohesh të tashmes.

Peshorja

Nëse po përballesh me një ndjenjë lodhëse dhe trishtuese është moment që të përpiqesh të gjesh harmoninë brenda vetes dhe rreth teje. Ky është një mision personal kështuqë të kërkon të punosh shumëme veten. Nëse me të vërtet përpiqesh, do e gjesh atë që kërkon.

Akrepi

Zakonisht ke një intuit që i kupton shumë së çfarë ndodh me të tjerët. Është gjë e zgjuar të besosh intuitën tënde por ndonjëherë kjo ndjenjë ngatërrohet dhe me faktorë të tjerë në jetën tënde. Nëse ndihesh e pasigurt për një ndjesi të caktuar është moment të pyësesh dhe personin tjetër.

Shigjetari

Ndihesh sikur je shumë vetëm dhe një ndjenjë mërzie të ka zhytur. Duhet të kuptosh se ti nuk je vetëm. Ndoshta për moment ke një mungesë komunikimi me disa persona dhe kjo të ka bërë të ndihesh kështu. Suporti dhe mbështëtja nga të tjerët do të vijë tek ti atëherë kur të të duhet. Deri atëherë, pastor mendjen dhe përpiqu të zgjidhësh çështjet e tua me veten.

Bricjapi

Çdo ndjenjë e keqe që përjetojmë mund të kthehet në një gjë të mirë nëse ne duam. Nëse po përballesh me diçka të vështirë, gjej një rrugë që ta kthesh në një drejtim pozitiv dhe produktiv. Ti mund ta bësh nëse përpiqesh të punosh e trurin tënd. Gjithashtu në mendjen tënde mund të jetë dikush që mund të të ndihmojë.

Ujori

Në këto momente po përballesh me një problem që ka zgjidhje. Por, zgjidhja do të vijë tek ti vetëm nëse ti nuk dorëzohesh. Kështuqë mblidh disa ide për këtë situatë. Puno me kreativitetin tënd dhe diçka do ta gjesh. Çfarë është e shkruar për të ardhur, do të vijë.

Peshqit

Disa njerëz mund ti fshehin ndjenjat e tyre shumë mirë, por ti, ti nuk je një nga ata. Ti e tregon çfarë ndjen gjithmonë. Ti përjeton shumë ndjenja dhe nuk ke frikë të shprehësh asnje. Sot, ndoshta do të gjendesh ne një situatë të tillë por, më e mira që mund të bësh këtë herë, është të kontrollosh veten dhe ndjenjat që shpreh. Arsyeja pse duhet ta bësh këtë do të kuptohet shumë shpejtë.

/AlpeGossip.al