HOROSKOPI I DASHURISË/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë – AlpeGossip
HOROSKOPI I DASHURISË/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

HOROSKOPI I DASHURISË/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Dashi-Çiftet do të kalojnë disa ditë të zymta, në të cilat trishtimi dhe melankolia do të mbretërojnë. Kjo nuk do të thotë se ka një aluzion krize. Thjesht do të thotë se duhet të jemi më pranë njëri-tjetrit.

Demi-Çiftet nuk do të përballen shumë mirë me situata të caktuara, veçanërisht në lidhje me çështje të caktuara të biznesit që mund të shqetësojnë të dy. Me pak fjalë, në fillim do të mbizotërojë një kaos i madh, por në fund ju mund të mblidhni forcat tuaja dhe të përpiqeni të përmirësoheni së bashku.

Binjakët-Ju nuk duhet të jeni të përgjegjshëm ndaj askujt përveç vetvetes. Pra, nëse nuk doni më të jeni në shoqërinë e një personi, do të jetë mirë ta njoftoni në vend që të shmangni bisedën, derisa të mos e duroni dot më.

Gaforrja-Java mund të jetë mjaft e ngarkuar emocionalisht. Do të ketë shumë lajme që do t’ju arrijnë dhe ju nuk do të dini gjithmonë t’i menaxhoni ato në mënyrë korrekte, veçanërisht ndaj atyre që dëshirojnë t’i ndajnë ato me ju.

Luani-Vazhdimi i mundimit të personit që doni, ose që ju pëlqen, nuk do të jetë mënyra më e mirë për të ndryshuar mendim. Ju keni besimin se mund t’i magjepsni të gjithë, por ndonjëherë nuk mund të jetë e mundur.

Peshorja-Nëse vazhdoni të mendoni se personi që duhet të jetë pranë jush do të kërkojë të bëni gjëra të tjera që nuk dëshironi është momenti që të largoheni.Mos jini shumë misterioz, nuk jeni në gjendje të diktoni lojën ose ta drejtoni atë.

Akrepi-Ju do të keni idetë tuaja se si duhen trajtuar çështje të caktuara, megjithatë njerëzit përreth jush mund të mendojnë ndryshe. Mund të lindin keqkuptime, për këtë do të jetë e nevojshme të jesh më mohues.

Shigjetari-Konsideratat tuaja personale mund të jenë të sakta nga pikëpamja praktike, por nuk duhet të harroni aspektet emocionale dhe sentimentale. Është e padrejtë të mos vlerësosh ndjenjat e tua dhe të të tjerëve.

Bricjapi-Ju keni shumë kërkesa për të përmbushur, si gjithmonë. Ka aspekte të marrëdhënieve tuaja personale që mund të tejkalojnë pritjet, prandaj vazhdoni.

Ujori-Marrja e rreziqeve nuk ka qenë gjithmonë fortesa juaj, por kohët e fundit po përpiqeni. Këtë javë do të gjeni shumë më tepër mundësi, kështu që të mund të fitoni përvojë. Mos u ndjeni të detyruar të vazhdoni megjithëse, nëse nuk ndiheni rehat.

Peshqit-Kërkoni aftësinë tuaj për të marrë vendime të caktuara, veçanërisht në familje. Ju e keni lënë veten të drejtohet nga shumë njerëz përreth jush, pa marrë parasysh përshtypjet tuaja të vërteta.