HOROSKOPI I KRISHTLINDJEVE/ Zbuloni tani se çfarë thonë yjet për ju – AlpeGossip
HOROSKOPI I KRISHTLINDJEVE/ Zbuloni tani se çfarë thonë yjet për ju

HOROSKOPI I KRISHTLINDJEVE/ Zbuloni tani se çfarë thonë yjet për ju

Festat e fundvitit janë në prag! Kush tjetër përveç nesh është i ekzaltuar për të shijuar dhe festuar më së miri ditët e mezipritura që i japin të tjera ngjyrime jetës suaj? Por, përpara se të mbërrijmë tek festat, le të zbulojmë se çfarë parashikojnë yjet për 12 shenjat e Zodiakut. Ju, cila shenjë jeni?

Dashi

Marsi ju nxit të jeni të fortë, por duke u mbështetur tek të tjerët në situata dhe kontekste të caktuara. Do të jetë ideale të kaloni festat e rëndësishme të vitit me miqtë dhe të afërmit tuaj, por në shtëpinë e dikujt tjetër. Sepse vetëm kështu ju do të ndjeheni të rrethuar nga ngrohtësia.

Demi

Marsi dhe Venusi duke shprehur pozicionet e tyre, tregojnë për një Dem i cili nuk duhet ta jetojë Krishtlindjen kurrë afër shtëpisë, ndoshta në një destinacion jo shumë të mbushur me njerëz, por të paktën në një vend ku nuk keni qenë akoma. Do të zbuloni një bukuri të papritur, duke shijuar një marrëdhënie më të mirë me festën.

Binjakët

Do të jetë shumë e rëndësishme të zgjidhni me kujdes se kush do t’ju bëjë shoqëri gjatë orëve të vona të Krishtlindjes. Mërkuri, në të vërtetë, jeton në kundërshtim ,por Dielli ju shtyn të demonstroni (dhe të kërkoni) entuziazëm, bashkëpunim. Kjo është arsyeja pse zgjedhja e njerëzve të duhur do të jetë thelbësore.

Gaforrja

Për ata që e duan familjen dhe dimensionin shtëpiak si ju, është e qartë që Krishtlindjet më të mira i kaloni në shtëpi, me ata që doni, me ata që vërtetë mund të ndajnë ngrohtësi dhe miqësi duke ushqyer dhe shijuar jo bollëkun e tryezës, por atmosferën në tërësi.

Luani

Kini parasysh mungesën e durimit tuaj të Krishtlindjes për të imagjinuar një festë alternative, të përbërë nga situata joformale, në të cilat nuk kërkohet shumë vëmendje, shumë rezistencë. Një qytet i largët, në të cilin mbase Krishtlindja nuk është aq aktuale, do të jetë një opsion ideal.

Virgjëresha

Mërkuri ju dëshiron shumë afër shtëpisë, në kontakt me të gjithë ata njerëz që janë pjesë e botës tuaj më intime, më personale. Por, ju mund të provoni favoret e para të njerëzve që do të dëshmojnë se janë shumë më të këndshëm dhe argëtues sesa do t’i kishit imagjinuar.

Peshorja

Do të jeni të frikshëm, ekspresiv dhe të etur për t’u argëtuar. Prandaj gjithçka duket se tregon një ditë të lehtë, në të cilën mundësitë më të mira nuk do të mungojnë, ato që mund të ngjyrosin edhe situatat e mërzitshme. Do të jeni shkëlqyes, por edhe të rrethuar nga njerëz të gatshëm që t’ju ndjekin. Mund të shkosh kudo.

Akrepi

Marsi ju nxit të kërkoni pasion dhe entuziazëm të madh, por situatat e Krishtlindjes jo gjithmonë e lejojnë atë. Për këtë arsye, Krishtlindja 2019 mund të jetë një në të cilën të përshëndesni të afërmit dhe të largoheni në destinacione të veçanta, në plazhe të dominuara nga jeta e natës, në qytete që priten të zbulohen nga ju, etj.

Shigjetari

Me siguri nuk mund të thuhet se energjia juaj, e përbërë nga zbulimi, sfida dhe aventura, shkon shumë mirë me frymën e Krishtlindjes. Por Jupiteri tani ju bën pragmatik, konkret dhe të përqendruar, për këtë ju do të bëni saktësisht atë që është e drejtë. Një person që e keni për zemër dhe nuk doni ta zhgënjeni, një njeri që pret nga ju ta bëni të lumtur, bëni më të mirë këtë natë feste.

Bricjapi

Me katër planete në shenjë, është e qartë që ju do të jeni shpirti i festës, ata që mund dhe do të duhet të vendosin ose të zgjedhin si ta organizojnë ditën. Bëni siç është më e mira, sepse me të vërtetë do të mishëroni frymën e momentit, energjinë magjepsëse të Krishtlindjes. Liria maksimale e zgjedhjes.

Ujori

Venusi do të jetë shumë afër jush, i gatshëm t’ju mbajë të shoqëruar me gjendjen e tij të shkëlqyeshme, me bukurinë e tij që nuk mund të mungojë në momentet tuaja. Të tjerët nuk do të jenë kurrë shumë të rëndësishëm apo të pranishëm, dhe ju do të jeni në gjendje të shpikni një Krishtlindje alternative, të aftë për të përkëdhelur idetë dhe mendimet. Larg traditave, afër zemrës.

Peshqit

Tani që Jupiteri, i cili lëviz vetëm disa ditë pas Krishtlindjes, ju bën me vendosmëri më të hapur për botën dhe njerëzit e rinj, këtu është arsyeja pse Peshqit mund të kenë nevojë të shkojnë përtej kufijve, duke e rrethuar veten me situata të veçanta . Do të ishte mirë një Krishtlindje me fat dhe e rrethuar nga ngrohtësia njerëzore.