Humb jetën duke pritur transplantin e zemrës. Përqafimi i lamtumirës së familjes së 2-vjeçares bën xhiron e rrjetit… (FOTO) – AlpeGossip
Humb jetën duke pritur transplantin e zemrës. Përqafimi i lamtumirës së familjes së 2-vjeçares bën xhiron e rrjetit… (FOTO)

Humb jetën duke pritur transplantin e zemrës. Përqafimi i lamtumirës së familjes së 2-vjeçares bën xhiron e rrjetit… (FOTO)

Të dhimbshme momentet që na vijnë të fotografuara nga një familje amerikane teksa i jep përqafimin e lamtumirës vogëlushes së saj.

Adalynn, vetëm dy vjeçe nuk ia doli teksa priste një zemër të re. Ajo lindi me një difekt në zemër dhe ishte në listën e atyre qe po priste një transplant i cili nuk erdhi kurrë.

Imazhet e lamtumirës që i dhanë prindërit e saj dhe vëllezërit, me lejen e tyre janë bërë pjesë e një fushate sensibilizimi për dhurimin e organeve.

Shkrepjet e Suba Dabit kanë bërë menjëherë xhiron e rrjetit e sidomos përqafimi i mamasë dhe babait të Adalynn. Ata kanë depërtuar thellë në zemrën e opinionin publik amerikan, por edhe atë botëror.

UITBLIJVEN VAN DONOR HART KOST BABY HET LEVEN!!U KUNT EEN LEVENSREDDEND VERSCHIL MAKEN…..WORDT ORGAAN DONOR…

Posted by Yen Brouwer on Friday, February 2, 2018