“Buzët petale” janë trendi më i ri i buzëkuqit dhe duhet ta shikoni që ta besoni (FOTO) – AlpeGossip
“Buzët petale” janë trendi më i ri i buzëkuqit dhe duhet ta shikoni që ta besoni (FOTO)

“Buzët petale” janë trendi më i ri i buzëkuqit dhe duhet ta shikoni që ta besoni (FOTO)

Një trend i ri i buzëkuqit po bën bujë në Instagram dhe vetëm kur ta shihni për çfarë e kemi fjalën do të na besoni.

Ky trend quhet ndryshe “buzë petale” dhe të jep përshtypjen e disa petaleve të trëndafilit të vendosura në buzë.

Mila Bulatova është make-up artistja që ka publikuar foton e buzëve në Instagram, ku duken më të plota dhe më voluminoze.

Me sa shohim buzëkuqi është i aplikuar lehtë në buzë, pa e rrëshqitur drejt sipërfaqes, në mënyrë të tillë që të duket forma e tij e rrumbullakët.