“I KE FUT I VIZË PARA SE TË VISH”/ “PLAS” keq debati mes Shqipes dhe Bledi Manes tek “E Diell” – AlpeGossip
“I KE FUT I VIZË PARA SE TË VISH”/ “PLAS” keq debati mes Shqipes dhe Bledi Manes tek “E Diell”

“I KE FUT I VIZË PARA SE TË VISH”/ “PLAS” keq debati mes Shqipes dhe Bledi Manes tek “E Diell”

Në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” ishte temë debati ‘mëkatet e Shqipes’, ish-konkurrentes së Për’puthen.

Kjo ngjalli edhe përplasja të forta mes saj dhe Bledi Manes. Ky i fundit tha se Shqipja është inferiore, por ky komenti i tij solli reagimin e ashpër të saj.

Debati

Bledi Mane: Shqipja është shumë inferiore

Shqipja: I ke fut i vizë para se të vish

Shqipja: S’po të kuptoj ku e ke parë inferioritetin te unë

Bledi Mane: Ti inferioritetin e ke të brendshëm. Përveçse inferiore je dhe kontradiktore

Shqipja: Ti flet, do të flasësh, të dëgjohesh, por askush nuk të dëgjon

“I ke fut i vizë para se të vish”/ Plas sherri mes Shqipes

“I ke fut i vizë para se të vish”/ Plas sherri mes Shqipes