IRONIA E AMERIKANËVE ME USHQIMIN ITALIAN/ Ja si e interpretojnë atë (FOTO) – AlpeGossip
IRONIA E AMERIKANËVE ME USHQIMIN ITALIAN/ Ja si e interpretojnë atë (FOTO)

IRONIA E AMERIKANËVE ME USHQIMIN ITALIAN/ Ja si e interpretojnë atë (FOTO)

Amerikanët njihen për një kuzhinë që përfshin më tepër ushqimin e shpejtë, dhe për shkak të kulturave të ndryshme dhe restorantet janë nga më të ndryshmet, kinez, italian, meksikan etj.

 Faqja e internetit BuzzFeed ka publikuar disa foto që vijnë nga SHBA se si mund ta interpretojnë amerikanët ushqimin italian. Kështu, mund të shihni pica me sushi, makarona në kavanoz, hamburger ku buka është picë etj. Shihni galerinë!