Me dhe pa makeup, ja sa të bukura janë të famshmet tona sipas këtij programi (FOTO) – AlpeGossip
Me dhe pa makeup, ja sa të bukura janë të famshmet tona sipas këtij programi (FOTO)

Me dhe pa makeup, ja sa të bukura janë të famshmet tona sipas këtij programi (FOTO)

Me magjinë e makeup-it dhe filtrave, ditët e sotme është shumë e thjeshtë të dukesh bukur. Dhe VIP-at shqiptare ja kanë marrë dorën kësaj pjese, aq sa kur postojnë një foto pa makeup, bëhet nami në rrjet. Megjithatë ekziston një aplikacion i cili me inteligjencë artificiale vlerëson bukurinë e një personi të caktuar.

Rezultatet ishin befasuese pasi shumë VIP-a morën pikë më të larta në fotot pa makeup, ndryshe nga sa e prisnit.

 

Ja si e ka vlerësuar bukurinë e VIP-ave aplikacioni “LKBL”: