JAVA E MODËS NË PARIS/ Alexander McQueen frymëzohet nga veriu i Anglisë (FOTO) – AlpeGossip
JAVA E MODËS NË PARIS/ Alexander McQueen frymëzohet nga veriu i Anglisë (FOTO)

JAVA E MODËS NË PARIS/ Alexander McQueen frymëzohet nga veriu i Anglisë (FOTO)

Ajo që vjen më qartë në shfaqjet e Alexander McQueen të Sarah Burton përveç zanatit mahnitës  është  edhe mendimi.

Ka një histori prapa secilës copë  duke e mbushur koleksionin me emocione. Për këtë vjeshtë të vitit 2019, Burton u kthye në shtëpi në veri të Anglisë për frymëzim. Nga barkat gri dhe pamjet bregdetare, deri tek mullinj me bulonat e tyre të rrobave dhe makinerive.

McQyeen nuk qëbdroi vetëm te një ngjyrë por gjatë sfilatës u panë të gjitha nuancat e forta dhe të cilat jan trend.