Jo vetëm 1 por 2 çmime, Dua Lipa thyen REKORD: Ëndrrat mu bënë realitet (VIDEO) – AlpeGossip
Jo vetëm 1 por 2 çmime, Dua Lipa thyen REKORD: Ëndrrat mu bënë realitet (VIDEO)

Jo vetëm 1 por 2 çmime, Dua Lipa thyen REKORD: Ëndrrat mu bënë realitet (VIDEO)

Pas marrjes se çmimit të saj të dytë, këngëtarja Dua Lipa gjatë fjalimit të saj ka thënë se ëndrrat e saj janë bërë realitet
“Ju, m’i bëtë ëndrrat realitet”, ka thënë Dua.

Këngëtarja kosovare është e nominuar në pesë kategori.

Nga tri që janë prezantuar deri me tani, Dua ka fituar dy çmime, atë për “artisten më të mirë femër britanike” dhe “debutuesja më e mirë”, por nuk ka arritur që të fitojë çmimin për “këngën solo më të mirë britanike”.

Dua ka treguar edhe pse ka marrë motrën dhe vëllain e saj në skenë, Gjinin dhe Rinën.

“Arsyeja se pse i solla ata në skenë, është se në kohën kur bëja albumin ju thosha se duhet të besojnë në magji, ajo ndodhi”, ka thënë Dua.