JU SHPËTON/ Ja si mund të aplikohet soda për heqjen e qimeve të fytyrës – AlpeGossip
JU SHPËTON/ Ja si mund të aplikohet soda për heqjen e qimeve të fytyrës

JU SHPËTON/ Ja si mund të aplikohet soda për heqjen e qimeve të fytyrës

Si aplikohet…

Kjo mund të jetë gjëja më befasuese për të cilën mund të përdorni sodën e bukës. Kombinuar me ujë, soda mund të përdoret si heqës i qimeve të fytyrës.

Çfarë ju duhet:

ujë të ngrohtë

sode buke

Thjesht përzieni sodën me ujin e ngrohtë sa për të realizuar një masë në formë paste dhe lëreni të ftohet. Vendoseni në zonën tuaj problematike dhe mbajeni gjatë natës. Ditën tjetër hiqeni me ujë të ngrohtë dhe aplikoni mbi të krem hidratues.

Përsëriteni çdo ditë derisa qimet të zhduken plotësisht.