KA NJË MESAZH TË FUQISHËM/ “Gucci-i ” prezantoi koleksionin e ri në një sallë të errët (FOTO) – AlpeGossip
KA NJË MESAZH TË FUQISHËM/ “Gucci-i ” prezantoi koleksionin e ri në një sallë të errët (FOTO)

KA NJË MESAZH TË FUQISHËM/ “Gucci-i ” prezantoi koleksionin e ri në një sallë të errët (FOTO)

Koleksioni i ri i “Gucci”  nga stilisti Alessandro Michele  u prezantua dje në një  në Muzeun Capitolini në Romë. .Sfilata u bë e gjitha në errësirë, e cila duket të jetë tashmë një metodë origjinale e Michele-s për shfaqjet e tij. Veshjet e tij i përkisnin stilit të viteve 70 dhe kishin  një mesazh të fuqishëm “lirinë”.

Michele në një pronocim pë mediat dha një  shpjegim për sfilatën e tij e cila ishte unike:

Të punosh në modë është sikur të jesh një arkeolog dhe të zbulosh gjëra. Elektriku i dorës ndihmon në gjetjen e gjërave që nuk mund të shohësh dhe me atë ti vendos se çfarë do të shohësh dhe ku do ta drejtosh dritën, sidomos këtu në këtë vend mrekullish. Kur isha fëmijë, nuk më pëlqenin parqet, këndet e lojërave apo futbolli, dhe erdha këtu me babanë tim. Që atëherë dhe tani e dua arkeologjinë dhe artin, jam i fiksuar me botën antike, është si një sëmundje për të cilën nuk ka ilaç, besoj ”