“KAM MËSUAR QË…”/ Dukesha Kate jep mesazhin e fuqishëm për mëmësinë dhe shëndetin mendor – AlpeGossip
“KAM MËSUAR QË…”/ Dukesha Kate jep mesazhin e fuqishëm për mëmësinë dhe shëndetin mendor

“KAM MËSUAR QË…”/ Dukesha Kate jep mesazhin e fuqishëm për mëmësinë dhe shëndetin mendor

Kate Middleton ka dhënë një mesazh të fuqishëm ditën që shkoi, për një kauzë të rëndësishme ngritur nga fondacioni mbretëror për shëndetin mendor. 37-vjeçarja ka folur me pasion për shëndetin mendor dhe mënyrën si ndikon tek të rinjtë.

“Kam takuar shumë njerëz gjatë gjithë këtyre viteve që kam punuar me fondacionin mbretëror dhe kam mësuar që problemet me shëndetin mendor i kanë rrënjët në vitet e hershme të jetës së njeriut. E kanë në dorë prindërit që vitet e para të jetës për fëmijët e tyre t’i shndërrojnë në më të bukurit, në këtë mënyrë edhe jetën e tyre”,-u shpreh Kate.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që Kate ka marrë pjesë në kauza bamirësie të këtij niveli. Në janar ajo foli hapur për mëmësinë dhe sfidat e saj si nënë.