KANË “KIMI ME NJËRI-TJETRIN”/ Kombinimet e duhura të shenjave të horoskopit – AlpeGossip
KANË “KIMI ME NJËRI-TJETRIN”/ Kombinimet e duhura të shenjave të horoskopit

KANË “KIMI ME NJËRI-TJETRIN”/ Kombinimet e duhura të shenjave të horoskopit

Shenjat e horoskopit nëse gjejnë të duhurin mund të formojnë kombinime perfekte, njësoj si Bonnie dhe Clyde por pa ngjarje dramatike. Mund të kenë karaktere komplet të kundërta me njëri-tjetrin por që së bashku kanë “kimi”.

Këto shenja të horoskopit kanë cilësitë që tjetrit i mungojnë dhe kur kombinohen ata kompensojnë mangësitë e shenjës tjetër.

Më poshtë do ju zbulojmë se me cilën shenjë të horoskopit shkoni më së miri:

Dashi

Shigjetari është një shenjë me energji të njëjtë me Dashin çka e bën një partner të mirë për të. Të dy pëlqejnë të jenë aktiv dhe social dhe jeta së bashku do jetë plot kënaqësi.

Demi

Femrat në shenjën e Demit janë të forta emocionalisht, të pavarura dhe besnike. Ato janë gjithashtu të veçanta dhe kërkojnë të njëjtat cilësi te të tjerët. Për këtë arsye, Demi mashkull është partneri ideal i femrave në këtë shenjë.

Binjakët

Femrat Binjake kanë tendencën të jenë pa implikime dhe të lira por besojnë në dashurinë e vërtetë. Partneri ideal është Peshorja. Të dy shkojnë shumë mirë bashkë, duke mos e bezdisur njëri-tjetrin.

Gaforrja

Femrat e shenjës së Gaforres janë shumë interesante. Edhe pse janë të kujdesshme ato dashurojnë shumë fort. Femrat Gaforre shkojnë shumë mirë me Demin pasi të dy kanë nevojë për siguri.

Luani

Luani femër është shenjë karizmatike dhe me vetëbesim. Luani dashuron ta dashurojnë dhe për këtë arsye kombinon shumë mirë me Binjakët meshkuj që dinë se si t’i bëjnë të ndihen vërtet special.

Virgjëresha

Bricjapi mund të jetë një partner perfekt për femrën Virgjëreshë. Të dyja shenjat kanë tendencën të ndajnë shumë të përbashkëta. Të dy janë inteligjent dhe punojnë fort por më e rëndësishmja të dyja shenjat shohin njëra tjetrën në sy për çdo situatë në marrëdhënien e tyre.

Peshorja

Femrat e shenjës së Peshores janë të orientuara nga qëllimet e tyre dhe e dinë shumë mirë se çfarë duan, çka e bën një partner të përshtatshëm Luanin. Të dyja shenjat janë shumë besnike dhe tepër romantikë.

Akrepi

Akrepi mund të jetë i qetë por edhe intens. Për këtë arsye kombinon shumë mirë me Luanin. Luani është gjithashtu i aftë për ta ndihmuar akrepin të përballet me situata melankolie, të cilat i kalon shpesh.

Shigjetari

Kombinimi më i mirë është me Dashin. Dashuria për njëri-tjetrin dhe optimizmi që i karakterizon e bën lidhjen mes tyre shumë pozitive plot gëzim dhe lumturi.

Bricjapi

Një lidhje dashurie mes Bricjapit dhe Virgjëreshës është një kombinim i zgjuar, në fakt këto dy shenja ka mundësi të jenë shpirti binjak i njëri-tjetrit. Të dyja shenjat kanë shumë gjëra të përbashkëta, janë racional dhe shumë të organizuar, punojnë fort dhe me përgjegjësi. Për më tepër këto dy shenja kërkojnë mbështetje dhe inkurajim çka mund t’ia japin shumë mirë njëri-tjetrit.

Ujori

Shigjetari dhe Ujori janë dy shenja që kombinohen shumë natyralisht. Të dy shenjat kanë një mature për çdo veprim në jetë dhe kanë tendencën të mos e lejojnë veten të drejtohen nga emocionet. Të dy shenjat janë energjikë, plot çiltërsi dhe aventurierë, çka i bën ata një çift shumë perfekt.

Peshqit

Peshqit shkojnë tmerrësisht shumë me Gaforren sepse janë shenja uji. Të dyja shenjat janë sensitive të dhimbsura dhe kanë një afrimitet aq të madh sa që shpesh mund të përfundojë në martesë. Peshqit janë të aftë të sjellin ide kreative ndërsa Gaforrja ka aftësinë t’i realizojë ato. Romanticiteti mes tyre është i denjë për novela dashurie.