“KËNGA DURO, ËSHTË HISTORIA IME”/ Dafina tregon si është abuzuar nga partneri vite më parë – AlpeGossip
“KËNGA DURO, ËSHTË HISTORIA IME”/ Dafina tregon si është abuzuar nga partneri vite më parë

“KËNGA DURO, ËSHTË HISTORIA IME”/ Dafina tregon si është abuzuar nga partneri vite më parë

Dafina ka pranuar sot se kënga e saj “Duro” është frymëzuar nga marrëdhënia me një djalë vite më parë, që siç tregon abuzoi me emrin e saj.

“Si mundet: Sa herë një grua përdhunohet? Abuzohet? Kërcënohet? Madje dhe vritet? Një nga justifikimet që dëgjon nga djemtë është: ‘Ajo më tradhtonte!’, ‘Donte vetë!’, ‘E kërkoi vetë!’. Dhe ju e besoni? Vajzat e tjera flasin për këtë gjë? Mos e lejoni të akuzuarin të marrin vëmendje nga budallallëqet e tyre! Mos i lejoni të akuzuarit të bëjnë krime dhe të akuzojnë femrat! Mos i lejoni të akuzuarit të hedhin më shumë baltë mbi gratë!

Unë kam qenë në një marrëdhënie abuzive në fillim të karrierës dhe gjejeni pak se kë akuzuan… Mua! E njëjta gënjeshtër me emrin tim: Ajo po më tradhtonte! Nuk mora asnjëherë ndihmë për mbështetje nga sistemi, sepse ishte i korruptuar! Për vite merrja komente dhe gjepura! Ndërsa djali që isha në lidhje eci me kokën drejt dhe i lumtur, sepse ai e fitoi vëmendjen! Stop!”, shkruan Dafina.

“Më ka ardhur në majë të hundës më të mbajturin gojën mbyllur nga idiotët paragjykues! Ju nuk më njihni dhe emri im është përdorur dhe përmendur shumë herë për vëmendje dhe lajme të rreme nga X persona! Stop!”, vazhdon këngëtarja.

Dafina ndalet edhe tek historia e saj me të atin duke treguar se nëna e saj bëri zgjedhjen e duhur duke i rritur atë dhe motrat vetë.

“Ja pse nëna ime na rriti vetë sepsa të traumatizoheshim nga ai që ne e quanim ‘baba’. Dhe nëna u paragjykua nga gra e burra që i thonin nuk mund t’i rrisësh mirë vetë ose që ajo nuk ishte mirë. Më shikoni mua tani”, shkruan Dafina dhe publikoi një foto me të ëmën duke e quajtur heroinë.