Kishte probleme me policinë, Capital T ndihmon këngëtarin shqiptar: Kurrë nuk do ta… (FOTO) – AlpeGossip
Kishte probleme me policinë, Capital T ndihmon këngëtarin shqiptar: Kurrë nuk do ta… (FOTO)

Kishte probleme me policinë, Capital T ndihmon këngëtarin shqiptar: Kurrë nuk do ta… (FOTO)

Të kesh një shok të mirë është fat.

Me fat ka qenë edhe këngëtari shqiptar Berkan Beka, të cilit i është gjendur pranë në një moment të vështirë, reperi shqiptar Capital T.

Për ngjarjen në fjalë ka folur vetë Berkani në një foto të fundit të Capital T-së, të publikuar në faqen e njohur në Instagram “Artistët shqiptarë”.

Berkani shprehet se Capital T e ka ndihmuar në një moment kur ishte ndaluar nga policia për kontroll.

“Kurrë nuk e harroj kur në Prishtine më ndali Policia, deri sa me kontrolloj kaloi Capital T dhe me pyeti se a duhet ndihme!? Është shok dhe koleg shumë i mire.. Respekte bro”, është komenti i tij në imazhin e reperit.

Capital T njihet edhe për anën e tij humane dhe mjaft njerëzore. Javën e kaluar ai gëzoi shumë fëmijë që kërkonin lëmoshë për festën e Bajramit.