Klipi i tij po bëhet HIT, por këngëtari francez ka kopjuar këngën e Ronelës me Young Zerkën (VIDEO) – AlpeGossip
Klipi i tij po bëhet HIT, por këngëtari francez ka kopjuar këngën e Ronelës me Young Zerkën (VIDEO)

Klipi i tij po bëhet HIT, por këngëtari francez ka kopjuar këngën e Ronelës me Young Zerkën (VIDEO)

Tani po e vërtetojmë që nuk janë vetëm shqiptarët ata që huazojnë nga të huajt.

Këngëtari francezo-algjerian me emrin L’algerino, po korr sukses me këngën e tij “International”, publikuar më datë 18 qershor.

Në vetëm 5 ditë kënga ka pasur mbi 4 milionë klikime dhe jo më kot. Hiti ka rezultuar i suksesshëm edhe në Shqipëri, i kënduar nga Ronela e Young Zerka, dhe e punuar nga Big Bang.

Këngët janë të njëjta dhe nëse dëgjoni vetë dy versionet, do të bindeni.

L’Algérino, emri i vërtetë i të cilit është Samir Djoghlal ka lindur në Bouches-du-Rhône, Marseille. Ai ka origjinë francezo-algjeriane.