KOHA E PALLTOVE/ Këto janë 5 trendet klasike të cilat iu duhen këtë sezon (FOTOT) – AlpeGossip
KOHA E PALLTOVE/ Këto janë 5 trendet klasike të cilat iu duhen këtë sezon (FOTOT)

KOHA E PALLTOVE/ Këto janë 5 trendet klasike të cilat iu duhen këtë sezon (FOTOT)

Koha e palltove/pardesyve ka ardhur zyrtarisht! Nëse temperaturat e ulta dhe moti i keq ju gjeti pa përgatitur, po ju japim një dorë. Para se të blini pallton/xhupin/pardesynë e radhës, hidhini një sy modeleve më IN të këtij sezoni.

Stili oversize do t’ju bëjë të ndiheni si Audrey Hepburn, kurse xhaketa e gjerë e lëkurës do t’ju çojë më pranë modës së viteve ’70-të! Në fund të ditës, zgjedhja është e juaja, por frymëzimi s’bën kurrë keq!

1. Pardesy oversize

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

Elegante, klas dhe komode! Mbi të gjitha, mund të veshësh ç’të duash!

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

2. Xhup/pallto

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

Një variant më sportiv i palltos. I ngrohtë, lehtësisht i kombinueshëm dhe sërish, njësoj i rehatshëm.

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

3. Palltot e trikotuara

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

Palltoja klasike që s’njeh kohë!

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

4. Pardesyja vinyl

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

Nëse gjërat e zakonshme ju janë mërzitur, një super ide për t’u dukur ekstra janë pardesytë vinyl!

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

5. Palltot vintage

5 trendet klasike të palltove/pardesyve: Zgjidhni të preferuarën

Lëkurë e gjatë dhe pak pellush. Qejfi i ditëve të ftohta!

Burimi: Who What Wear