“ISHTE NJË AKSIDENT”/ Pedofili rrëfehet për VRASJEN e “Princeshës së Bukurisë” 23 vite më parë (FOTO) – AlpeGossip
“ISHTE NJË AKSIDENT”/ Pedofili rrëfehet për VRASJEN e “Princeshës së Bukurisë” 23 vite më parë (FOTO)

“ISHTE NJË AKSIDENT”/ Pedofili rrëfehet për VRASJEN e “Princeshës së Bukurisë” 23 vite më parë (FOTO)

Gery Olivia ishte prej kohësh I dyshuar për vrasjen e JonBenet Ramsey trupi I së cilës u gjet në shtëpinë e saj në vitin 1996.

Në letrën dërguar shkout të tij të gjimnazit, Olivia rrëfen se e vrau aksidentalisht 6 vjeçaren, e cila ishte dhe fituese e një konkursi bukurie.

“E lashë të rrsëshkiste dhe koka e saj u nda në dy pjesë dhe e shihja teksa vdiste. Ishtë një aksident” shkruan ai në letër.

Olivia është dukë vuajtur dënimin prej 10 vitesh për posedimin e pornografisë më të mitur.

Kur ai u arrestua në vitin 201 6, policia zbuloi se ai kishte 335 foto të JonBenet duke përfshirë aty edhe foto e autopsisë së 6 vjeçarës.

Kështu shoki I tij I gjimnazit , drejtoi policine drejt akuzimi të Olivias për vrasjen e 6 vjeçares.

Qetësisht ai I tha policisë se në viitn 1996 Olivia i kishte thënë se kishte lënduar një vajzë të vogël.

Investiguesit dyshojnë se edhe meshkuj të tjerë kanë gisht në vrasjes e të miturës dhe shpresojnë se miku I Olivias do t’I ndihmojnë ti gjejë.

Policia po punon për të mbledhur informacione të reja.