“DO VDES SË SHPEJTI”/ Letra prekëse e mësueses për nxënësit e saj që i emocionoi të gjithë (FOTO) – AlpeGossip
“DO VDES SË SHPEJTI”/ Letra prekëse e mësueses për nxënësit e saj që i emocionoi të gjithë (FOTO)

“DO VDES SË SHPEJTI”/ Letra prekëse e mësueses për nxënësit e saj që i emocionoi të gjithë (FOTO)

Një mësuese 59 vjeçare u nda nga jeta pasi idërgoi nxënësve të saj një letër prekëse.

Nënë e tre fëmijëve, ajo shpresonte ta mbante sëmundjen larg opinionit publik e në fund të letrës prekëse shkruajti: E kam shijuar në maksimum punën në shkollën St Andreë’s.

Letra:

“Të dashur nxënës,

Më vjen shumë keq që s’mund të jem me ju këto Krishtlindje.

Dua që ta dini të gjithë se po pushoj në një dhomë të rehatshme dhe ndihem shumë e qetë.

Por, sëmundja më ka bërë të ndihem shumë e lodhur dhe të besoj se do vdes së shpejti. Prandaj ky mesazh është mënyra ime për t’ju thënë mirupafshim juve “krijesave të mrekullueshme”.

Kam shijuar çdo moment të punës time . Është një shkollë e mrekullueshme dhe të gjithë ju jeni të mrekullueshëm.

Se mendoja kurrë se do të fitoja kaq shumë kënaqësi në këtë shkollë. Faleminderit që ndqat me mua momëntet më të bukura dhe miqësinë tuaj.

Së shpejti do të jetë koha që un të largohem drejt aventurave të reja. Në mendjen time po imagjinoj një varkë të vogël e cila do të më dërgojë në shtëpi, në tokën e engjëjve…”

Prindërit e nxënësve ofruan mbështetjen e tyre për fëmijët e mësueses .