Kush është deputetja shqiptare që nget ambulancën me taka? (FOTO) – AlpeGossip
Kush është deputetja shqiptare që nget ambulancën me taka? (FOTO)

Kush është deputetja shqiptare që nget ambulancën me taka? (FOTO)

Njihet si një prej deputeteve më seksi të parlamentit të Kosovës, por Duda Balje ka treguar ditën e sotme se është edhe shumë spontane.
Deputetja ka sfiduar veten si shofere dhe ka dërguar një ambulancë në një fshat të thellë të Kosovës.

Autoambulanca e dërguar në fshatin Reçan, për nevojat e këtij fshati, u mundësua nga Ministria e Shëndetësisë, por Dude duket se e ka qenë ajo që e ka ngarë drejt fshtatit.

Megjithatë, në disa imazhe të publikuara në rrjetet sociale, deputetja e Kuvendit të Kosovës shihet pranë ambulancës, e veshur me taka.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Dude ka falënderuar ministrin Ismajli për autoambulancën që sipas saj, do përmbushë nevojat e fshatit.

Nuk mund ta imagjinojmë sa e vështirë duhet të jetë të drejtosh një ambulancë e veshur me taka, aq më shumë duke patur parasysh rrugën.