Lajmi që po trondit rrjetin amerikan: Tupac jeton në Somali, 20 vite pas vdekjes së tij – AlpeGossip
Lajmi që po trondit rrjetin amerikan: Tupac jeton në Somali, 20 vite pas vdekjes së tij

Lajmi që po trondit rrjetin amerikan: Tupac jeton në Somali, 20 vite pas vdekjes së tij

Legjenda e muzikës “rap” Tupac është parë në Somali, mbi 20 vjet pas vdekjes së tij.
Vrasja e Tupac Shakur mbetet një nga krimet më të mëdha të pazgjidhura në industrinë e muzikës, me shumë teori të komplotit që buronin duke e lënë ende të pazgjidhur këtë histori.

Një person i quajtur Suldaan Mehdi sipas “Daily star” është shprehur se e ka parë Tupac-un në Somali së bashku me Yaki Kadafi, reperin i cili u vra 3 muaj pas Tupac-ut.

Mehdi ka deklaruar:

E kam parë Tupac dhe Kadafin në Somali, Isha në një makinë dhe ata po shkonin në drejtimin tjetër. Kadafi po bënte disa sinjale me dorë dhe dukej si i shokuar. Ata ishin më të gjalllë se kurrë.”
Vrasja e reperit të famshëm ka mbetur gjithmonë mister, për shkak se arma e përdorur në mbrëmjen e 7 shtatorit 1996 nuk është gjetur për më shumë se një dekadë.

Hera e fundit kur u përfol se Tupac është gjallë ishte 2 vite më parë kur në media qarkulloi një foto e tij e bërë në vitin 2011 në Kubë.