LEKU LETËR! Këngëtarët shqiptarë i mbulojnë me para në mes të dasmës. VIDEO po bën xhiron e rrjetit – AlpeGossip
LEKU LETËR! Këngëtarët shqiptarë i mbulojnë me para në mes të dasmës. VIDEO po bën xhiron e rrjetit

LEKU LETËR! Këngëtarët shqiptarë i mbulojnë me para në mes të dasmës. VIDEO po bën xhiron e rrjetit

Shqiptarët e kanë në zakon dhe traditën e tyre prej kohësh hedhjen masive të parave në evente të rëndësishme, përfshirë dasmat apo ditëlindjet e mëdha.

Por siç e dimë, kohët e fundit është pikërisht diaspora ajo që ua ka mbushur xhepat plotë këngëtarëve shqiptarë, të malluar për vendin.

Në një video të postuar së fundmi, duket qartë sesi dyshemeja e një salle ku janë ulur dhe këndojnë tre këngëtarët e njohur të muzikës popullore Gëzim Nika, Albërie Hatërgjonaj dhe Nikollë Nikprelaj është mbushur me dollarë.

Situata nxehet dhe dollarët vërshojnë “lumë”, kryesisht kur këngëtarët ia marrin ndonjë kënge patriotike.

 

Gepostet von Angjelina Nika am Sonntag, 1. Juli 2018