LILI ISMAILI/ Grimierja shqiptare pjesë e revistës prestigjoze… (FOTO) – AlpeGossip
LILI ISMAILI/ Grimierja shqiptare pjesë e revistës prestigjoze… (FOTO)

LILI ISMAILI/ Grimierja shqiptare pjesë e revistës prestigjoze… (FOTO)

Pa bërë zë, Lili Ismaili u tranferua në Amerikë pak kohë më parë duke u kthyer në krahun e djathtë të Fadil Berishës dhe zgjedhja numër 1 e modeleve dhe artisteve shqiptare në Amerikë. Në nëntor të vitit 2017, Lili tha se po punonte me projekte të rëndësishme ndërkombëtare dhe mesa duket njëri prej tyre është bashkëpunimi me Glamour, një ndër revistat më prestigjoze të modës.

@eminacunmulaj @chrissingerme 📷#shooting #naturalmakeup #liliismaili💄

A post shared by Lili Ismaili (@makeupbylilili) on

“Revista Glamour është duke kërkuar artistë makeup-i për botimet e periudhës Nëntor 2018. Ramë në kontakt me ju përmes rrjeteve sociale ndërkohë që jemi në zbulim të talenteve që do të përshtaten më mirë. Ne besojmë se do të jeni të aftë të na siguroni një shërbim profesional dhe të jashtëzakonshëm për ditët e realizimit të fotografive. Do të ishim të nderuar të bashkëpunonim nëse po kërkoni të zgjeroni punën tuaj duke punuar me Glamour. Do të takoni fotografë të rinj, regjisorë, menaxherë studiosh dhe producentë nga Califronia dhe New York-u. Do të punoni gjithashtu me modele nga Houston-i”, thuhet në mesazhin e revistës “Glamour”.

Coming soon😘😘😘

A post shared by Lili Ismaili (@makeupbylilili) on

Lili Ismaili ishte një ndër artistet e pakta të makeup-it që një grua në krye të sallonit të bukurisë e kthehu në sipërmarrje, rrugëtim që po e zhvillon tashmë në Kaliforni.