LUMTURIA KTHEHET NË MAKTH/ Binjakët e porsalindur diagnostikohen me kancer – AlpeGossip
LUMTURIA KTHEHET NË MAKTH/ Binjakët e porsalindur diagnostikohen me kancer

LUMTURIA KTHEHET NË MAKTH/ Binjakët e porsalindur diagnostikohen me kancer

Lumturia e një çifti pasi u bënë prindër të binjakëve është kthyer në makth, pasi të dy fëmijët u diagnostikuan me kancer.

Nicole Duhaney solli në jetë fëmijët Emre dhe Elijah pak para Krishtlindjeve. Por menjëherë pas lindjes ata u sëmurën.

Pas analizave u zbulua se binjakët u diagnostikuan me lekumi akute myeloid.

Emre dhe Elijah ndodhen në spital nën kontrollin e vazhdueshëm të mjekëve.

Mjekët nuk mundën ta diagnostikonin menjëherë sëmundjen e fëmijëve.

Por pas diagnostikimit, Duhaney dhe bashkëshorti i saj morën lajmin që asnjë prind nuk dëshiron ta dëgjojë.

Një fondacion është ngritur për të ndihmua çiftin për të mbledhur para për mjekimin e fëmijëve.