ME GISHTIN E MESIT/ Robert Aliaj reagon ashpër ndaj shqiptarëve: Ata që nuk mbështesin studentët… (FOTO) – AlpeGossip
ME GISHTIN E MESIT/ Robert Aliaj reagon ashpër ndaj shqiptarëve: Ata që nuk mbështesin studentët… (FOTO)

ME GISHTIN E MESIT/ Robert Aliaj reagon ashpër ndaj shqiptarëve: Ata që nuk mbështesin studentët… (FOTO)

Protesta e studentëve në kryeqytet prej ditësh tashmë ka rrëmbyer vëmendjen e publikut, mediave por dhe suportin e gjerë jo vetëm nga njerëzit e thjeshtë por dhe nga shgumë artistë apo personazhe të showbzzit.

E megjithatë jo për të gjithë kjo mbështetje ka kaluar qetësisht, pasi 25 persona janë proceduar penalisht nga policia e ndër ta ka qenë dhe emri i Robert Aliaj.

Që prej fillimit të protestës Roberti ka qenë mjaft aktiv në mbështetjen ndaj protestës së studentëve.

Së fundmi nëpërmjet një postimi në Instastory, Roberti ka postuar një foto të tijën duke reaguar mjaft ashpër ndaj atyre që nuk e mbështesin protestën e studentëve.