MË NDRYSHOI JETËN/ Meghan Markle rrëfehet për herë të parë rreth… (FOTO) – AlpeGossip
MË NDRYSHOI JETËN/ Meghan Markle rrëfehet për herë të parë rreth… (FOTO)

MË NDRYSHOI JETËN/ Meghan Markle rrëfehet për herë të parë rreth… (FOTO)

Meghan Markle shkëlqen në çdo dalje të saj. Dukesha e Sussex ka zbuluar se është një fanse e mjekësisë kineze. Madje është shprehur se akupuntura dhe kupat i kanë ndryshuar jetën pasi edhe lehtësojnë një nga problemet që ajo ka me migrenën. Ndaj Markle gjen kohë të ndjekë dhe të praktikojë zakonet e lahta kineze. Këto trajtime tradicionale holistike janë më të preferuarat e shumicës së yjeve, por edhe të njerëzve të zakonshëm, pasi ato shërojnë.

Akupunktura është pjesë e Mjekësisë Tradicionale Kineze e cila daton mbi 3 mijë vjet më parë, por edhe më herët. Ajo bazohet në besimin se qeniet e gjalla kanë energji të jetës, që quhet “Chi”, e cila qarkullon në meridianet (kanale imagjinare të energjisë) në trup.

Gjithashtu Meghan përdor edhe joga për fytyrën, kundër plakjes së lëkurës dhe për tonifikimin e saj.