MËSOJENI TANI/ Ja pse shkaktohet kruarja vazhdueshme e veshëve dhe si mund të shërohet – AlpeGossip
MËSOJENI TANI/ Ja pse shkaktohet kruarja vazhdueshme e veshëve dhe si mund të shërohet

MËSOJENI TANI/ Ja pse shkaktohet kruarja vazhdueshme e veshëve dhe si mund të shërohet

Nëse ndonjëherë keni kruarje veshi gjithnjë thuhet se e keni nga dylli. Është një nga bezditë që mezi prisni të mbarojë. Por çfarë e shkakton atë në të vërtetë?  Ndryshe nga të gjitha tregimet e grave apo tregimeve popullore që keni dëgjuar   kruajtja nuk shkaktohet nga dikush që flet keq për ju. Veshët janë në të vërtetë të mbushura me fibra neurologjike. Nëse fibrat e veshit tuaj janë veçanërisht të ndjeshme, ju do të keni më shumë kruarje.

Si të shpëtoni prej tyre? Ka disa mënyra:

Alkooli dhe uthulla: Miksoni një pjesë alkooli me një pjesë uthull. Përdorni një lugë të vogël ose një pikatore për të hedhur pak përzierje në veshin tuaj. Nxirrni kokën tuaj anash dhe lëjeni përzierjen për disa sekonda që të funksionojë.  të

2. Vaj i ngrohtë: Ngrohni vajin tuaj të preferuar natyral (ulliri, pemë çaji, kokosit ose hudhër) në një temperaturë të rehatshme dhe shtoni disa pika në veshin tuaj, sugjeron “Home Remedy Shop.”

Aloe vera: Home Remedy Shop sugjeron tre deri  ne pesë pika xhel nga  aloe vera, e cila rikthen nivelet e pH dhe ofron përfitime anti-inflamatore.