VUANI NGA TENSIONI I LARTË? Shmangni patjetër këto ushqime – AlpeGossip
VUANI NGA TENSIONI I LARTË? Shmangni patjetër këto ushqime

VUANI NGA TENSIONI I LARTË? Shmangni patjetër këto ushqime

Tensioni i lartë ose hipertensioni është një gjendje tepër e rrezikshme, e cila prek një numër të madh njerëzish.

Për të pasur këtë gjendje nën kontroll, duhet vetëm të jetoni një jetë të shëndetshme dhe bëni një dietë të mirë ushqimore, si dhe ushtrimet fizike, transmeton lajmi.net.

Por, tensioni i lartë bëhet i menaxhueshëm, nëse ndiqet një dietë e caktuar dhe nëse mund të shmangni disa lloje ushqimesh, siç janë:

Fasulet e konservuara

Supe e gatshme

Ushqimet e ngrira

Ëmbëlsirat

Mishi dhe nënproduktet e paketuara të tij

Produkte domatesh të konservuara