MËSOJENI TANI/ Këto janë 5 siklete që i kalojnë të gjithë gjatë seksit me një partner të ri – AlpeGossip
MËSOJENI TANI/ Këto janë 5 siklete që i kalojnë të gjithë gjatë seksit me një partner të ri

MËSOJENI TANI/ Këto janë 5 siklete që i kalojnë të gjithë gjatë seksit me një partner të ri

Ja ku je, po bën seks me dikë që ke shumë pak kohë që e njëh. Është situatë emocionuese,por sigurisht, shoqërohet me ndjesi të sikletshme.

Është ok dhe shumë normale, por çfarë duhet të keni parasysh është se mund të ndodhë çdo gjë!

Tani kalojmë pak tek momentet e sikletshme?!

Seksi me fytyrë!

Çdo njeri ka mënyrën e tij të shprehjes së ndjenjave. Disa e kanë zakon që shohin partnerin kur kanë dhimbje, të tjerë para se të flenë kurse pjesa tjetër thjesht e shijon më tepër seksin duke u parë në sy. Moment  i sikletshëm është për palën tjetër.” Çfarë po sheh? A i pëlqej? Mos ka diçka që s’shkon?”

Proçesi i zbulimit të kënaqësisë!

Për ta kuptuar çfarë preferon partneri i ri, duhet të kalosh disa peripecira…ose incidente apo jo? Mos e stërmundoni veten dhe mendoni që janë gjëra që ndodhin.

Shijet apo erërat e këqija

Ky është momenti më i siklestshëm. Ty mund të mos pëlqejë fare po fare aroma e trupit të tij, ose edhe më keq akoma; shija e organit gjenital. Ups!!

Kur trupi juaj “s’po funksionon siç duhet”.

Takimi i parë seksual mund të jetë pak i sikletshëm nëse gjërat nuk shkojnë siç e kishit imagjinuar. Ndrojtja që keni pët të dalë lakuriq apo thjeshtë mungesë kimie!

Krejt papritur ndihesh nervoze

Të mësosh dëshirat, nevojat apo pikat kulminante të partnerit të ri shoqërohet me nervozitet dhe ankth. Aq më tepër në takimet e para seksuale.