DASHURIA NUK NJEH MOSHË? Kur të rejat shqiptare u dashuruan me meshkuj SHUMË më të mëdhenj. Nga Riselda tek… (FOTO) – AlpeGossip
DASHURIA NUK NJEH MOSHË? Kur të rejat shqiptare u dashuruan me meshkuj SHUMË më të mëdhenj. Nga Riselda tek… (FOTO)

DASHURIA NUK NJEH MOSHË? Kur të rejat shqiptare u dashuruan me meshkuj SHUMË më të mëdhenj. Nga Riselda tek… (FOTO)

Një nga temat më të nxehta të diskutuara nga opinion publik prej vitesh është marttesa e vajzave të reja me meshkuj shumë më të mëdhenj në moshë.

Arsyeja pse kjo nuk mirëpritet nga një pjesë e mirë e popullsisë është prej faktit se mendohet që të ndodhin prej pasurisë që është në “lojë”. Zakonisht ndodh që partnerëte vajzave të jenë sipërmarrës mjaft të fuqishëm e me pasuri të konsiderueshme dhe opinion publik mendon se kjo është ajo që i tërheq vajzat më të shumti e më pas dashuria.

Sigurisht që më të përfolurat krahas vajzave të thjeshta janë edhe figurat e njohura të ekrniat, jeta e të cilave është mjaft e vështirë të mbahet private.

Jo pak emra të njohur janë në lidhje apo martuar me partnerë të mëdhenj në moshë dhe prej kohësh jeta e tyre lakohet në rrjete sociale.

Nga Riselda Sejdiaj e deri tek Semi Jaupaj, ja kush janë vipet me diferencë të madhe në moshë nga partneri:

Riselda Sejdiaj dhe Ajdin Sejdiaj me diferencë prej 30 vitesh

Adelina Tahiri dhe Serjoza Markov me diferencë prej 25 vitesh

Emina Cunmulaj dhe Sam Nazarian me diferencë prej 10 vitesh

Semi Jaupaj dhe Bojken Lako me diferencë prej 18 vitesh

Alketa Vejsiu dhe bashkëshorti i saj Ardiani me diferencë prej 15 vitesh

/AlpeNews.al