RRËFIMI PREKËS I ROZA LATIT/ Mikela Pupa i del në mbrojtje, reagon ashpër ndaj… – AlpeGossip
RRËFIMI PREKËS I ROZA LATIT/ Mikela Pupa i del në mbrojtje, reagon ashpër ndaj…

RRËFIMI PREKËS I ROZA LATIT/ Mikela Pupa i del në mbrojtje, reagon ashpër ndaj…

Orët e para të mëngjesit, Roza Lati ka vend që të tregojë një histori rrëqethëse dhe prekëse të jetës së saj. Banorja e “Big Brother VIP3” ka rrëfyer për herë të parë se ka abortuar një foshnjë para disa kohësh.

Pasi ky lajm u bë viral, komentet prej publikut kanë qenë pozitive dhe mbështetëse e disa të tjera jo.

Lidhur me komentet negative ka reaguar Mikela Pupa, e cila është mikeshë e Rozës dhe del në mbrojtje të saj. Ajo shprehet se i vjen keq për njerëzit që e rrethojnë, duke i quajtur ‘moralistë të Instagram-it’ të gjithë personat që gjykojnë për ato që ata vetë nuk kanë qenë në gjendje të moderatorëve të njohur.

“Kam lexuar komentet e pafund nga ju moralistët e Instagram-it duke e gjykuar dhe gjykuar për një veprim që nuk keni patur veshur veshjet e saj apo të kishit mbi kurriz vuajtjet e saj, dhe një herë më vjen keq për njerëzit që na rrethojnë.

Të sjellësh në jetë një jetë të re para se të ketë një jetë të tillë që ka munguar dhe familjen që ty të ka munguar.

Sfida e madhe e jetës është të gjesh BABAIN MAMANË e duhur për fëmijët apo më të tu.

Fëmija është bekimi dhe obligimi i jetës së lumtur dhe familjes së jashtme.

Roza Lati jam e lumtur që në kohën e jetës. Dhe krenare për ty që tregon kaq hapur realitetin tonë, nuk kamuflohesh pas një petku të televizionit por jep mesazhe për shumë vajza aty jashtë. Nëse nuk janë gati për të përfunduar një bisedë, shkruan Mirëpo në postimin e saj në “Instastory”.