MËSOJENI TANI/ Zgjidh llojin e preferuar të puthjes dhe zbulo ç'thuhet për të - AlpeGossip
MËSOJENI TANI/ Zgjidh llojin e preferuar të puthjes dhe zbulo ç’thuhet për të

MËSOJENI TANI/ Zgjidh llojin e preferuar të puthjes dhe zbulo ç’thuhet për të

Puthjet, jo vetëm që janë shprehja më e bukur e ndjesive dhe kënaqësisë, por gjithashtu luajnë një rol shumë të rëndësishëm në lidhjen tuaj. Nëse nuk e dinit, ka disa lloje puthjesh dhe secila prej tyre i jep një konotacion të veçantë lidhjes suaj.

Cili është lloji më i shpeshtë i puthjes që dhuroni?

#1. Puthja “e pafajshme”

Puthja delikate ndodh kur dy partnerët thjesht prekin buzët me njëra tjetrën. Eshtë një gjest që tregon se ti je shumë pranë partnerit/es dhe ndihesh komod në atë marrëdhënie.

#2.Puthjet në faqe

Puthjet e shpeshta në faqe tregojnë se marrëdhënia juaj është e qëndrueshme për momentin. Tregon tërheqje dhe me fjalë të tjera i thoni partnerit/es se po shijoni shoqërinë e saj/tij. Gjithashtu kjo lloj puthje është një shenjë se mbi të gjitha ju jeni ende shokë të mirë.

#3. Puthja “Spiderman”

Skena ikonë tek filmi Spider-Man është padyshim kjo lloj puthje! Nëse e keni provuar dhe e praktikoni shpesh (në kushte të tjera), tregon që jeni të dhënë pas spontanitetit dhe nuk arrini kurrë në monotoni. Do të gjeni gjithmonë mënyra të reja për ta bërë interesante jetën romantike.

#4. Puthja “e ëngjëlit”

Nëse e gjeni shpesh partnerin/en duke iu puthur në këtë kënd të fytyrës, dijeni se po merrni “puthjen e ëngjëllit”.Kjo lloj puthje i jep partnerit/es siguri dhe paqe. Nëse është e preferuara juaj, tregon se jeni ende shumë të dashuruar dhe ju shijon kur merrni të njëjtën gjë mbrapsht.

#5. Puthja me buzë të mbyllura

Nëse ky është stili juaj në të puthur, tregon se lidhja ka disa probleme. Ti nuk ndihesh dhe shumë rehat në atë marrëdhënie dhe në një mënyrë apo një tjetër, i vendos një barrierë emocionale. Në vend që të dhuroni puthje të tilla, më mirë flisni.

#6. Puthja franceze!

Nëna e të gjitha llojeve të puthjeve. Shpreh dëshrë, pasion, romancë në të njëjtën kohë. Nëse gjithnjë ju ndodh të jepni puthje të tilla, jeni partner shumë pasionant dhe aventurier në të njëjtën kohë. Ka kimi mes jush, gjë e cila mund të forcojë edhe më lidhjen emocionale.