Miqtë e Bebe Rexhës ndezin festën me muzikë dhe valle shqiptare (FOTO) – AlpeGossip
Miqtë e Bebe Rexhës ndezin festën me muzikë dhe valle shqiptare (FOTO)

Miqtë e Bebe Rexhës ndezin festën me muzikë dhe valle shqiptare (FOTO)

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, nuk rresht së na surprizuari kur vjen puna tek origjina e saj. Vetëm pak orë më parë, ajo postoi në Instagram një video ku shfaqet duke festuar ditëlindjen e njërës prej shoqeve.

Në vidoen e postuar, duket vëllai i Bebes që dorë për dore me mikun e saj të ngushtë, kërcejnë valle tradicionale shqiptare nën ritmet e këngës “Hatixhe”. Me grupit bashkohen më pas edhe disa miq të tjerë, që mundohen të kapin ritmin e valles.

Capital T dhe Mixey bënë padyshim një punë të paqme me versionin modern të këngës “Moj Hatixhe n’shami t’kuqe”, i cili u kthye në hitin e verës së kaluar. Jo më kot, ishte goxha FIKSUES.

 

A post shared by @vip_screenshots on