MJALTË ME SHAFRAN TË INDISË/ Antibiotiku, të cilin e mbajnë të fshehtë mjekët - AlpeGossip
MJALTË ME SHAFRAN TË INDISË/ Antibiotiku, të cilin e mbajnë të fshehtë mjekët

MJALTË ME SHAFRAN TË INDISË/ Antibiotiku, të cilin e mbajnë të fshehtë mjekët

Mjekësitë alternative më të njohura në botë, si për shembull, mjekësia kineze, indiane dhe ajurvedike e kanë përdorur atë për vite me radhë, transmeton lajmi.net.

Në të kaluarën, shumë njerëz e kanë përdorur atë për të trajtuar probleme të shumta shëndetësore si shtrëngimi i muskujve, sëmundjet e mëlçisë, çështjet e frymëmarrjes, problemet e lëkurës, të stomakut, plagët dhe prerjet.

Gjithashtu, mund të jetë veçanërisht e dobishme për të trajtuar problemet e tretjes, inflamacionet, infeksionet, por edhe tumoret malinje.

Megjithatë, kur përzihet me një përbërës tjetër natyral, siç është mjalti, e cila njihet për vetitë e saj të dobishme shëndetësore, kthehet në një antibiotik natyral.

Si ta përgatisim antibiotikun natyral?

Juve do iu duhet:

– 100 gram mjaltë
– 1 lugë gjelle shafran Indie

Instruksionet:

Kombinojini të dy përbërësit në një kavanoz xhami. Sigurohuni t’i përzieni mirë.

Përdorimi:

Në rast të gripit, përdorni gjysmë lugë të këtij antibiotiku natyral në çdo orë. Merrni të njëjtën sasi të antibiotikut ditën tjetër, por çdo 2 orë.

Ju duhet të merrni të njëjtën shumë në ditën e 3-të tri herë në ditë. Mos e gëlltisni menjëherë. Lëreni të shkrihet ngadalë brenda gojës. Ju gjithashtu mund ta përcjellni atë me qumësht.