MOMENTI EMOCIONUES/ Djali takon babain e tij pas 10 muajsh (VIDEO) – AlpeGossip
MOMENTI EMOCIONUES/ Djali takon babain e tij pas 10 muajsh (VIDEO)

MOMENTI EMOCIONUES/ Djali takon babain e tij pas 10 muajsh (VIDEO)

Ky është momenti i bukur kur një ushtar amerikan e befasoi djalin e tij nëntëvjeçar duke hyrë në seancën e taekwondo-së së të rinjve për të qenë partneri i tij i në luftë.

Pamjet tregojnë se si djali shpërtheu nga lotët e gëzimit pasi pa babain e tij pas 10 muajsh pasi ai kishte qenë në shërbim.

Luca Cesternino nuk kishte asnjë ide se çfarë do të ndodhte më pas kur ai grushtoi trupin e një burri misterioz para tij, duke menduar se kjo ishte pjesë e një rutinë trajnimi.

Këtë nuk e dinte Luca, sepse trajneri i tij i arteve marciale në Tennessee, kishte ndërruar vendet me babanë e tij, Rob Cesternino.

Drejt përfundimit të stërvitjes, Rob Cesternino mund të dëgjohet duke thënë ‘Hey Shib’ – një emër me të cilin babai e thirriste kur Luca ishte më vogël.

Fjalët menjëherë nxitën një reagim nga djali i tij, duke thënë ‘Babi?’.

Duke ndalur lëvizjet e tij, Luca lufton heq fafon që i bllokonte sytë dhe i hidhet menjëherë në krahë  babait të tij.