MORI VAJZËN DHE U LARGUA/ Zbulohet arsyeja e vërtet pse shkoi Loredana në Spanjë – AlpeGossip
MORI VAJZËN DHE U LARGUA/ Zbulohet arsyeja e vërtet pse shkoi Loredana në Spanjë

MORI VAJZËN DHE U LARGUA/ Zbulohet arsyeja e vërtet pse shkoi Loredana në Spanjë

Ditën e sotme Loredana së bashku me vajzën Hana dhe grimieren e saj u nisën për në Spanjë. U tha se reperja do realizoje atje videoklipin e ri, por në fakt Loredana ka një arsye edhe më të rëndësishme.

“Lajmi.net” bën të ditur se arsyeja e këtij udhëtimi është ceremonia e ndarjes së çmimeve “MTV EMA 2019”, që mbahet nesër në 3 nëntor.

Në mesin e shumë artistëve me famë botërore, e nominuar është edhe Loredana. Reperja është nominuar për ‘Best Swiss Act’.

Gjithashtu në “MTV EMA 2019” janë nominuar edhe këngëtaret e tjera shqiptare, Ava Max, Bebe Rexha dhe Ilira.