Mos e besoni po deshët…! Lori dhe Sara pjesë e dasmës mbretërore në Britani – AlpeGossip
Mos e besoni po deshët…! Lori dhe Sara pjesë e dasmës mbretërore në Britani

Mos e besoni po deshët…! Lori dhe Sara pjesë e dasmës mbretërore në Britani

Sot do të kurorëzohet në martesë marëdhënia e dahsurisë mes Princ Harry-t dhe aktores Meghan Markle.
Kjo padiskutim është ceremonia e shumëpritur, e cila morri vëmendjen e gjithë botës. Pas martesës çifti do të marë titullin Duka dhe Dukesha e Sussex, një titull mbretëror ky që nuk ishte shpërndarë për më shumë se 150 vjet.

Këtë ceremoni e kanë pritur me padurim dhe dy motrat Hoxha, trashëgimtaret e Top Media, të cilat ndodhen atje për të ndjekur nga afër këtë ceremoni.

‘Meghan po të presim’ ka shkruar Lori.

‘Kjo është ëndrra ime e bërë realitet. Kam 1 vit qe pres’ nuk e ka fshehur entuziazmin as Sara.

Ceremonia martesore e mezi pritur nga e gjithë bota, do të organizohet sot në në Chapel të St George’s, Windsor dhe sipas britanikes Daily Mail, gjithçka duket perfekte në çështjen e organizimit të dasmës së vitit, siç është quajtur ndryshe kjo ngjarje e rëndësishme për Britaninë e Madhe. /Gazeta Express/