Multi-milioneri 33-vjeçar humb jetën, vendoset në arkivol ari me 100.000 dollarë stoli dhe laget me shampanjë (FOTO) – AlpeGossip
Multi-milioneri 33-vjeçar humb jetën, vendoset në arkivol ari me 100.000 dollarë stoli dhe laget me shampanjë (FOTO)

Multi-milioneri 33-vjeçar humb jetën, vendoset në arkivol ari me 100.000 dollarë stoli dhe laget me shampanjë (FOTO)

Një manjat multi milioner i pasurive të patundshme ka humbur jetën dhe është vendosur në një arkivol që mbante 100 mijë dollar stoli, dhe është lagur me shampanjë Moet e cila është shumë e kushtueshme. Sipas mediave të huaja, Sheron Sukhedo, 33 vjeç, u qëllua me armë jashtë shtëpisë së prindërve të gruas së tij në Trinidad dhe Tobago javën e kaluar.

Siç bëhet e ditur, ai u vendos në një arkivol ari prej 50,000 dollarësh, të stolisur me bizhuteri dhe stoli të arit që thuhet se ishin me vlerë 100,000 dollarë. Një palë çizme të shtrenjta thuhet se u vendosën gjithashtu brenda arkivolit nga të afërmit e tij.

Trupi i babait të dy fëmijëve është shoqëruar në një Bentley prej 150,000 dollarësh. Sipas mediave vendase, policia po heton një lidhje të mundshme familjare me vdekjen e Sukhedo.

Zyrtarët thanë gjithashtu se anëtarët e bandës së qytetit Rasta kishin komplotuar vrasjen e tij vite më parë – pavarësisht se Sukhedo u mbrojt nga një bandë rivale. Ai thuhet se mbijetoi një përpjekje në jetën e tij dy vjet më parë dhe kishte paguar disa officer që ta mbronin nga armiqtë e shumtë që kishte.

Pics from Jam Press // Bling bling burial – A 33-Year-old Trinidadian used car dealer has been Buried in a $50000 gold casket wearingÊ$100,000 Worth of jewellery and a pair of timberland boots.
Real estate mogul and used car dealer, Sheron Sukhdeo, was shot multiple times and killed on last Monday night in a drive-by attack outside the home of relatives in Trinidad and Tobago
The father of two lived in style – and went out in style too. On Friday, his body was laid in a $50,000 casket. Sheron was dressed in white and around his neck relatives placed his gold chains with medallions and other large pendants, repotted to be worth over $100000. His family also placed a pair of Timberland boots in the casket.
Sheron was doused in Moet champagne before he was cremated, and was escorted to his final resting place in his $150000 Bentley. [email protected]

Pics from Jam Press // Bling bling burial – A 33-Year-old Trinidadian used car dealer has been Buried in a $50000 gold casket wearingÊ$100,000 Worth of jewellery and a pair of timberland boots.
Real estate mogul and used car dealer, Sheron Sukhdeo, was shot multiple times and killed on last Monday night in a drive-by attack outside the home of relatives in Trinidad and Tobago
The father of two lived in style – and went out in style too. On Friday, his body was laid in a $50,000 casket. Sheron was dressed in white and around his neck relatives placed his gold chains with medallions and other large pendants, repotted to be worth over $100000. His family also placed a pair of Timberland boots in the casket.
Sheron was doused in Moet champagne before he was cremated, and was escorted to his final resting place in his $150000 Bentley. [email protected]

Pics from Jam Press // Bling bling burial – A 33-Year-old Trinidadian used car dealer has been Buried in a $50000 gold casket wearingÊ$100,000 Worth of jewellery and a pair of timberland boots.
Real estate mogul and used car dealer, Sheron Sukhdeo, was shot multiple times and killed on last Monday night in a drive-by attack outside the home of relatives in Trinidad and Tobago
The father of two lived in style – and went out in style too. On Friday, his body was laid in a $50,000 casket. Sheron was dressed in white and around his neck relatives placed his gold chains with medallions and other large pendants, repotted to be worth over $100000. His family also placed a pair of Timberland boots in the casket.
Sheron was doused in Moet champagne before he was cremated, and was escorted to his final resting place in his $150000 Bentley. [email protected]