MUND TË JENI JU/ 3 shenjat e Horoskopit që do të kenë më shumë gëzim në dhjetor – AlpeGossip
MUND TË JENI JU/ 3 shenjat e Horoskopit që do të kenë më shumë gëzim në dhjetor

MUND TË JENI JU/ 3 shenjat e Horoskopit që do të kenë më shumë gëzim në dhjetor

Sado e vështirë të besohet, muaji i fundit i 2022-shit ka ardhur dhe bashkë me të gjithë gëzimi dhe hareja e festave të fundvitit.

Nga takimet festive me miqtë dhe traditat e dashura familjare, deri te përpjekjet për të përmbushur afatet para fundit të vitit, dhjetori është padyshim një nga muajt më kaotikë, por krejtësisht magjik të vitit. Por cilat shenja do të jenë më me fat në dhjetor?

Shenjat më me fat të dhjetorit:

Dashi

Tashmë në fund të nëntorit, besimi juaj është shumë i lartë. Diçka që në mënyrë të pashmangshme ju frymëzon të zgjeroni horizontet tuaja dhe t’i besoni instinkteve tuaja edhe më shumë se zakonisht. Rreth datës 7 dhjetor, kur edhe hëna e plotë bie në zonën tuaj të komunikimit, është mundësia e duhur për të marrë kohë për veten dhe për t’u larguar nga detyrimet e shumta sociale. Edhe nëse kjo do të thotë thjesht të shkoni për vrap në vend që të takoni miqtë për të pirë orë të lumtura ose të dilni për të ngrënë.

Luani

Tashmë dy javët e fundit të nëntorit kanë qenë veçanërisht argëtuese dhe të mbushura me më shumë kënaqësi, kreativitet dhe spontanitet. Diçka që vazhdon në dhjetor. Është sikur as nuk duhet të përpiqesh të kalosh mirë. Dhe ju e meritoni plotësisht atë, pas një sezoni të vështirë eklipsesh që testuan ekuilibrin punë-jetë. Ndërsa propozimet për pushime do të jenë të shumta, do të dëshironi të përcaktoni se cilët miq dhe kolegë mund të mbështeteni vërtet për të mbështetur dëshirat tuaja afatgjata rreth datës 7 dhjetor, kur hëna e plotë takon sektorin tuaj të rrjeteve. Ndërsa mund të jetë e vështirë të prishësh lidhjet e gjata, largimi mund të sigurojë një ndjenjë të madhe lehtësimi dhe të krijojë hapësirë ??për marrëdhënie më të vërteta.

Shigjetari

Dhjetori është muaji që çdo Shigjetar më në fund mund të shkëlqejë. Që do të thotë se ata gjejnë energji për gjithçka që janë të pasionuar dhe ëndërrojnë të arrijnë ambiciet e tyre. Është koha që ata të mendojnë se sa plagët e vjetra emocionale mund të ndikojnë në mënyrën se si ata përballen me sfidat e sotme. Si në marrëdhëniet personale ashtu edhe në karrierë.

Hëna e plotë e 7 dhjetorit në sektorin e partneritetit është një mundësi tjetër për të forcuar ndjenjën e tyre për veten, teksa mendojnë se si duken në marrëdhëniet e tyre më të afërta dhe si duken për veten e tyre. E cila mund të jetë shumë e dobishme kur fillon sezoni i Bricjapit, duke ndriçuar sektorin e të ardhurave dhe vetëvlerësimit të tyre. Më 9 dhjetor, Afërdita, planeti i marrëdhënieve dhe vlerave, do të kalojë në zonën e parasë, duke ndriçuar dëshirën për të eksploruar rrugë të reja për të fituar. Thënia e asaj që dëshironi dhe si planifikoni të arrini atje mund të jetë hapi i parë drejt suksesit.