“MUST”/ 9 gjërat luksoze që çdo femër me stil duhet të mundohet ti ketë – AlpeGossip
“MUST”/ 9 gjërat luksoze që çdo femër me stil duhet të mundohet ti ketë

“MUST”/ 9 gjërat luksoze që çdo femër me stil duhet të mundohet ti ketë

Kur flitet për gjërat “must”, ne ndoshta nuk e dimë shumë mirë kuptimin e gjërave esenciale.

Shumë pak gjëra e marrin këtë emër: një palë këpucë me taka të zeza ose një këmishë mëndafshi, ndoshta.

Këtu gjeni 10 gjërat luksoze, që çdo femër me stil duhet të ketë në dollap, në shtëpi ose në çantë.

1.Vathët e vegjël perfekt me diamant

2.-George-Jensen-Diamond-Studs

Jo çdo paraqitje ka nevojë për një palë vathë formë rrethi, por një palë vathë me diamant të vogla shkojnë me çdo gjë dhe do të zgjasin përgjithmonë.

2.Një shall mëndafshi Hermes

3.-Hermes-Silk-Scarf

Pavarësisht se është me printet ikonë me portokall ose stil bohemian, një shall mëndafshi Hermes është një investim i përjetshëm. Mund ta lidhni në qafë, në çantë ose përmes xhinseve, është i kombinueshëm dhe chic.

3.Një çantë Chanel

4.-Chanel-Flap-Bag

Ka një arsye pse ju shikoni kudo një çantë Chanel në rrugët e Parisit, Nju-Jorkut apo Milanos, sepse ajo kurrë nuk ikën nga stili.

4.Një palë këpucë me taka Christian Louboutin

5.-Louboutin-Pumps

Nuk ka rëndësi nëse stili tuaj përputhet me një vajzë parisiene ose e viteve ‘60, një palë këpucë të zeza me taka do t’ju hyjnë gjithmonë në punë.

5.Një broke vere që do ta tregoni

6.-Georg-Jensen-Wine-Carafe

Të kesh mysafirë është një nga kënaqësitë e jetës. Dhe të kesh një broke me shkëlqim për t’u shërbyer atyre verën ose mojiton është një tjetër.

6.Një byzylykë interesant Cartier

8.-Cartier-Juste-Un-Clou-Bracelet

Çdo yll i stilit të rrugës që ju admironi ka një byzylykë Cartier të stilit ikonë në formë gozhde.

7.Një hapëse vere për të qenë krenar

9.-Georg-Jensen-Corkscrew

Kur është fjala për hapjen e një shishe të mirë të verës në një darkë, të paturit e një hapëse shisheje vere të vjetër nuk duhet që ta shfaqni. Kjo hapëse e verës prej çeliku nga Georg Jensen është një bukuri.

8.Një pallto treçerekëshe Burberry

10.-Burberry-Trench

Ajo mund t’ju kushtojë shumë para, por një pallto e tillë do të fitojë vendin e tij në gardërobë. Zgjidhni një stil klasik bezhë dhe visheni atë përgjithmonë.

9.Një kuletë

11.-Gucci-Wallet

Duke marrë në konsideratë se po e përdorni çdo ditë, një kuletë është një investim i zgjuar dhe i bukur. Kjo kuletë Gucci na “vodhi” zemrat!