NA BËRI KRENARË NË BOTË/ Ermonela Jaho sjell surprizën e madhe për shqiptarët (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
NA BËRI KRENARË NË BOTË/ Ermonela Jaho sjell surprizën e madhe për shqiptarët (FOTO+VIDEO)

NA BËRI KRENARË NË BOTË/ Ermonela Jaho sjell surprizën e madhe për shqiptarët (FOTO+VIDEO)

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho, e cila na ka bërë të gjithëve krenarë në mbarë botën me zërin dhe performancat e saj, ka dhënë lajmin e bukur për vendin e saj, Shqipërinë.

Sipas “Revistës Bordo” në vjeshtë, sopranoja do të rikthehet në Tiranë për të mbajtur një koncert gjigant në sheshin Nënë Tereza.

Fitimet e koncertit do të shkojnë për organizatën YWCA për kauzën “Fjongo Rozë” në ndihmë të femrave.