NA MAHNITI TË GJITHËVE/ Fustani i Jonidës për performancën në Eurovision është një mrekulli e vërtet (VIDEO) – AlpeGossip
NA MAHNITI TË GJITHËVE/ Fustani i Jonidës për performancën në Eurovision është një mrekulli e vërtet (VIDEO)

NA MAHNITI TË GJITHËVE/ Fustani i Jonidës për performancën në Eurovision është një mrekulli e vërtet (VIDEO)

Jonida Maliqi ka performuar sot në skenën e Eurovisionit për provën e parë dhe i ka mahnitur të gjithë. Jo vetëm me vokalin e jashtëzakonshëm për të cilin është vlerësuar shumë, por edhe me veshjen.

Ashtu siç Jonida tregoi pak ditë më parë në një intervistë, fustani është me filigranë ari dhe përfaqëson më së miri etnikën shqiptare, iliriane, jo folklorike, e modernizuar.

Këngëtarja dukej si një mbretëreshë ilir teksa performonte mbi një kub, me dritat e skenës kuq e zi.